Elon Musk, Kendisini Eleştiren Çalışanları Kovdu

ABD Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu (NLRB), roket ve uydu üreticisi SpaceX’i, şirketin üst yöneticisi (CEO) Elon Musk’ı eleştiren bazı çalışanlarını yasa dışı şekilde işten çıkarmakla suçladı.

ABD Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu’nun (NLRB) bölge ofisi tarafından yayımlanan bir şikayette, kurucusu ve CEO’su Elon Musk‘ı “dikkat dağıtıcı ve utanç verici” olarak niteleyen bir mektup yayınladıkları için SpaceX, sekiz çalışanını yasa dışı bir şekilde işten çıkarmakla suçlandı.

NLRB’den bir yetkili, SpaceX’in federal iş kanunu kapsamındaki çalışanların bir araya gelip daha iyi çalışma koşullarını savunma haklarını ihlal ettiğini iddia eden bir şikayet yayınladı.

Çalışanlar tarafından dağıtılan mektupta, SpaceX‘e taciz politikalarını açıklığa kavuşturması ve bunları tutarlı bir şekilde uygulaması çağrısının da yapıldığı aktarılan şikayette, söz konusu mektubun dağıtılmasının yasa dışı şekilde kısıtlandığı belirtildi. Şikayette SpaceX ayrıca, çalışanları mektupla ilgili sorgulamak ve benzer faaliyetlerde bulunan çalışanları kovma tehdidinde bulunmakla suçlandı.

Kaynak: Sözcü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.