Mossad Casusu Oldukları İddia Edilen 26 Kişiye Tutuklama Talebi!

Mossad casusu oldukları iddia edilen 26 kişiye tutuklama talebi! İsrail gizli servisi Mossad’a çalıştıkları iddiasıyla MİT ve emniyet ekipleri tarafından gözaltına alınan 34 şüphelinin savcılık sorgusu tamamlandı. Şüphelilerden 26’sı, ‘Siyasal ve askeri casusluk’ suçlamasıyla tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.
Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığı ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı İstihbarat Şube ekiplerince, Türkiye’de ikamet eden Filistinli ve İsrailli aileler ile aktivistler başta olmak üzere yabancı uyruklulara yönelik İsrail Dış İstihbarat Servisi Mossad adına ‘uluslararası casusluk’ faaliyeti yapan 46 şüpheli tespit edilmiş, İsrail istihbaratı oluşumu olan İsrail çevrimiçi operasyon birimi (İÇOM) adına faaliyetlerde bulunan ve hakkında işlem yapılanajan 34 şüpheli 2 Ocak Salı günü İstanbul merkezli 8 ilde yapılan operasyonda yakalanmıştı.Casusluk” operasyonundan MOSSAD’ın Hamas Masası çıktı İsrail Dış İstihbarat Servisi MOSSAD’a çalıştıkları gerekçesiyle MİT ve Emniyet İstihbarat tarafından gözaltına alınan 34 şüphelinin sorgusu sürerken, soruşturmayla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Farklı yaş grubundaki casusluk ekibinin, MOSSAD’ın İsrail Tel Aviv’deki Hamas Masası’na bakan özel birimi tarafından yönetilip yönlendirildiği ortaya çıktı.
Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve İstanbul Emniyeti İstihbarat Şube Müdürlüğü Polisleri’nin tespitlerinin ardından düzenlenen “Casusluk Operasyonu” ile ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Türkiye’de ikamet eden Filistin uyruklu kişiler ve İsrail uyruklu aktivistlere yönelik İsrail Dış İstihbarat Servisi MOSSAD adına gizli faaliyetler yürüten 46 kişi tespit edilmiş, 34 şüpheli İstanbul merkezli sekiz ilde yapılan operasyonla yakalanmıştı. Şüphelilerin sorguları İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü‘nde devam ediyor.”EBU FADİ” İDDİASI… Türkiye’de insani mülahazalarla ikamet eden yabancı uyruklu kişilere yönelik MOSSAD adına keşif, takip, darp ve adam kaçırma gibi eylemler yapmayı planladıkları tespit edilen ve dikkat çekmemek adına alışveriş poşetleri ile keşif yaptıkları saptanan şüphelilerin, MOSSAD’ın İsrail Tel Aviv’deki Hamas Masası’na bakılan özel birimi tarafından yönetilip yönlendirildiği belirtildi.
Arap asıllı olan şüphelilerden bazılarının “Ebu Fadi” künyesiyle bilinen ve Sırbistan’da sürgün yaşayan Muhammed Yusuf Dahlan’a yakın isimler oldukları iddia edildi.
Devşirdikleri sabotaj ekibindeki şüphelilerle sosyal medya üzerinden irtibat kuran MOSSAD yetkililerinin, bazı kişilerin bilgilerine ulaştıkları da ortaya çıkmış, İstanbul’da 15 ilçe, Ankara, Kocaeli, Hatay, Mersin, İzmir, Van ve Diyarbakır’da 57 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 34 şüpheli yakalanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.