Ortaya çıkan son bilgilere göre, yeni nesil QDEL teknolojisi OLED ekranların pabucunu dama atabilir. Günümüzde oldukça popüler hale gelen bu ekranlar, özellikle renk canlılığı ve siyah ekran performansında rakiplerinin önünde yer alıyor.

Ancak dayanıklılık ve kullanım ömrü anlamında halen soru işareti olan OLED’in geleceği, son dönemde sıkça sorgulanmaya başladı. Adını yeni yeni duymaya başladığımız QDEL (Kuantum Noktalı Elektrolüminesan) teknolojisi ise bu anlamda iyi bir seçenek haline gelebilir. İşte konu hakkındaki en önemli detaylar…

OLED’e büyük rakip olması beklenen MicroLED ekranlar, yüksek maliyetten ötürü henüz herkes için ulaşılabilir bir konumda değil. Fakat QDEL sistemi maliyet anlamında çok daha düşük bir bütçe gerektirirken, ihtiyaç duyulan parlaklığı da yüksek oranda sağlayabiliyor. Ayrıca bu teknolojinin OLED panellerde olduğu gibi ekran yanması sorunu da yaşamayacağı öngörülüyor.

Yeni nesil QDEL ekranlar başarılı olabilir mi?

Bazı markalar tarafından NanoLED olarak da isimlendirilen QDEL teknolojisinin, önümüzdeki birkaç yıl içinde akıllı televizyon ekranlarında yoğun olarak kullanılması bekleniyor. Bu teknolojinin televizyonlar yanında monitör ve dizüstü bilgisayar ekranlarında da yüksek performans vereceği söyleniyor. Yenileme hızı tarafından ise şimdiye kadar detaylı bir bilgi paylaşılmadı. Bu gelişmenin, günün sonunda kullanıcıların yararına olmasını umuyoruz.

TCL, üst düzey mini-LED televizyonlarını duyurdu

TCL, üst düzey mini-LED televizyonlarını duyurdu

En çok konuşulan markalardan TCL, üst düzey modeli Q10K mini-LED ile yeniden gündeme oturdu. İşte tüm ayrıntılar.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce QDEL paneller iyi bir satış başarısı yakalayabilecek mi? Siz şu an kendi televizyonunuzda hangi panel türünü kullanıyorsunuz? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok değerli.