Yeni Renault Duster E-Tech Full Hybrid dünyada ilk kez Türkiye’de tanıtıldı!

Yeni Duster, üç farklı motor seçeneği ile satışa sunulacak. Bunlar arasında, ultra verimli E-Tech tam hibrit motor sistemi de bulunuyor. 145 hp güç üreten bu motor seçeneği, ortalama 5 lt/100 km yakıt tüketimi ve 114 gr/km CO2 emisyonuyla dikkat çekiyor.

SDNShiftdelete.net

Elektrik modunda hareket edebilen ve şehir içi sürüşlerde yüzde 40’a kadar yakıt tasarrufu sağlayan bu motor, 6 ileri manuel şanzımana sahip. Aracın 130 hp (beygir) güç üreten 1,2 litre yarı hibrit motor seçeneği de mevcut. Bu motor, yüzde 10 yakıt tasarrufu sağlamak için 0,8 kWsa kapasiteli 48V bataryayla destekleniyor.

Renault Duster, Nissan logolu bir ikiz kardeşe sahip oluyor!

Renault Duster, Nissan logolu bir ikiz kardeşe sahip oluyor!

Renault Duster, Dacia Duster derken sırada Nissan Duster var! İşte Duster’ın yeni ikiz kardeşi modeli ve detayları…

Duster’ın bu versiyonu, ortalama 6 lt/100 km yakıt tüketimi ve 136 gr/km CO2 emisyonuna sahip. Yeni Renault Duster’ın Türkiye’de tanıtılması, ülkenin otomotiv sektöründeki rolünü ve geleceğini güçlendiren önemli bir adım.

Bursa’daki Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, Renault’nun 2027 yılına kadar 3’ü SUV olmak üzere 4 yeni modeli üretmeyi planladığı önemli bir üretim merkezi olacak. Bu yatırım, Renault’nun uluslararası konumunu güçlendirirken, Türkiye’nin de ihracat potansiyelini artıracaktır.

Kaynak: ShiftDelete

Ahmet Safa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.