Apple Vision Pro Kullanımı…

Tel:0532 564 18 95

Apple Vision Pro adlı karma gerçeklik gözlükleri, ABD’de 2 Şubat’ta 3.500 dolarlık fiyatla satışa sunuldu. Tim Cook tarafından “bilgi işlemde yeni bir çağın başlangıcı” olarak tanımlanan bu ürün, kullanıcılara dijital içerikleri fiziksel dünyaya yerleştirerek artırılmış gerçeklik deneyimi yaşama olanağı sunuyor. Ancak, bazı kullanıcılar, baş ağrısı ve yetersizlik gibi sorunlar nedeniyle ürünleri iade etmeye başladı.

Teknoloji yöneticisi Alexander Torrenegra gibi bazı kullanıcılar, özel uygulamaların eksikliğinin cihazın kullanışlı olmadığını düşünüyor. Torrenegra, cihazı kutusundan çıkarıp kullanmasının ardından, onu tekrar iade etmeye karar verdiğini söylüyor. Diğer kullanıcılar ise, bulantı veya baş ağrıları gibi sağlık sorunları yaşadıklarını belirterek ürünleri iade etti.

Apple, cihazın kullanımı sırasında bulantı gibi hareket hastalığı belirtilerine dikkat edilmesi gerektiğini ve bu semptomlar yaşanırsa cihazın kullanımının bırakılması gerektiğini belirtiyor. Ancak, Cult of Mac haber sitesi tarafından yapılan bir ankete göre, katılımcıların %45’i kulaklığı iade etmeyi planlıyor.

Bu durum, Apple Vision Pro’nun bazı kullanıcılar için beklenen memnuniyeti sağlayamadığını ve sağlık sorunları veya kullanım zorlukları nedeniyle iade edilmeye başlandığını gösteriyor.

Sanal gözlüklerin çok uzun süre kullanılması bu tür şikayetlerin çıkmasının doğal sonucu olarak görülebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir