Türkiyeni Yeni GSM Operatörü: Netgsm

Tel:0532 564 18 95

Netgsm, Türkiye’nin dördüncü mobil operatörü olarak hizmete başlıyor. Şirket, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan aldığı lisanslarla sabit telefon, sanal mobil telefon, internet servis sağlayıcılığı ve haberleşme altyapısı alanlarında faaliyet gösteriyor. Mobil telefon hizmetlerinde sanal mobil şebeke alt yapısını kuran Netgsm, 0510 22X XXXX numara bloğunu kullanarak geçtiğimiz yıl test hizmetine başlamıştı.

Şu an için 200 binden fazla VoIP/SMS/internet abonesi ile sabit telefon hizmetleri alanında faaliyet gösteren Netgsm, dördüncü sıraya yükselmiştir. Şirket, yazılım altyapısını geliştirme sürecinde TÜBİTAK destekli AR-GE projelerine ağırlık vermektedir. Ayrıca, mobilite ihtiyacının baz istasyonunu diğer operatörlerle ortak kullanan Netgsm, altyapısının geri kalanını kendi yönetmektedir.

Abonelik işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirilebilmekte olup, e-Devlet veya akıllı telefon uygulamaları üzerinden yapay zeka doğrulamasıyla abonelik işlemleri tamamlanabilmektedir. Türk Telekom’un TT Mobil, Turkcell ve Vodafone Türkiye’nin ardından dördüncü operatör olarak hizmete başlayacak olan Netgsm, diğer GSM operatörlerinin numaralarını da taşımaya olanak sağlamaktadır.

Netgsm, bu yıl sonuna kadar numara taşıma işlemleriyle birlikte 3 milyon aboneye ulaşmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıklayın Bizi Arayın
× Whatsapp İletişim