Hayatınızı İyileştirecek iPhone ve iPad için En İyi 10 Yapay Zeka Uygulaması

Akıllı teknolojinin ve Yapay Zekanın ortaya çıkışı, geliştirdiğimiz cihazlarla etkileşim şeklimizi değiştirdi. Bu noktada, bu tür teknolojiyle desteklenen uygulamalar hem masaüstü hem de mobil platformlarda, yerleşik işletmelerde ve yeni ortaya çıkan girişimlerde giderek daha fazla benimseniyor.

Bunun sonucu, kullanıcı deneyimlerinin benzeri görülmemiş şekillerde geliştirilmesidir. Kişisel asistanlardan içerik oluşturma araçlarına kadar bu AI uygulamaları yalnızca bir trend değil, aynı zamanda teknolojinin geleceğinin bir kanıtıdır.  Bu makalede , 2023’te indirmeyi düşünmeniz gereken iPhone ve iPad için en iyi 10 yapay zeka uygulamasını inceleyeceğiz .

Aşağıda, yapay zeka destekli bu araçların her birinin sizin için neler yapabileceği ve bunları neden kullanmak isteyeceğiniz konusunda daha ayrıntılı bilgi vereceğiz.

1.UPDF AI

UPDF AI, gelişmiş platform özelliklerine sahip bir platform sağlamak için AI teknolojisini entegre eden bir PDF düzenleyicidir.

Şirket yakın zamanda ürün yelpazesine iOS için bir AI uygulaması ekledi. Bu, iPhone ve iPad kullanıcılarının yazılımı beğenen Android, Windows ve Mac kullanıcıları arasına katılmasına olanak tanır. Özelliği kendiniz denemek için indirin.

2. ChatGPT

ChatGPT, OpenAI tarafından geliştirilen yapay zeka destekli bir dil modelidir. Amacı, bağlama ve geçmiş konuşmalara dayanarak insan benzeri yanıtlar oluşturmaktır. ChatGPT, halka açık çok miktarda veri üzerinde eğitildi ve bir komut isteminde yer alan talimatı takip edecek ve ardından ayrıntılı bir yanıt verecek şekilde programlandı. ChatGPT, araçla insan benzeri konuşmalar yapmanıza ve çok daha fazlasını yapmanıza olanak tanıyan yapay zeka teknolojisi tarafından yönlendirilir.

Resmi Chat GPT uygulaması iOS ücretsizdir ve Android, Windows ve Mac dahil çoğu platformda mevcuttur ve size OpenAI’nin en yeni model iyileştirmelerini sunar. Şu anda ücretsiz sürüm GPT model 3.5 ile sınırlıdır, sonraki sürüm olan GPT 4.0 ise aylık 20 ABD dolarıdır. Her iki dil modeli de soruları yanıtlayabilir, hikayeler anlatabilir, makaleler üretebilir ve hatta kod yazabilir.

3. Character AI

Character AI, yazarların ve oyun geliştiricilerin ilgi çekici karakterler oluşturmasını amaçlayan, AI teknolojisiyle aşılanmış bir yazılım çözümüdür. Karakter kişilik gelişimi, karakter diyaloglarının simülasyonları ve durum oluşturma gibi çeşitli hizmetler sunar.

Doğal dil işlemeyi kullanarak verilen girdileri yorumlar ve gerçekçi karakterlerin oluşturulmasına yardımcı olan ilgili çıktıları sağlar. Character AI’nin temel bir sürümü ücretsiz olarak mevcut olmasına rağmen, oluşturabileceğiniz karakter sayısı ve etkileşimlerinin karmaşıklığı konusunda sınırlamalar getirir. Genişletilmiş özellikler ve daha yüksek limitler için abonelikler aylık 9,99 dolardan başlıyor.

4. Bing AI

Microsoft Bing’in bir hizmeti olan Bing AI Image, görüntüleri parçalara ayırmak ve anlamlı bilgiler sunmak için makine öğreniminin gücünden yararlanıyor. Nesneleri ve yer işaretlerini ayırt etme, hem daktiloyla hem de elle yazılan kelimeleri okuma ve yüzdeki duyguları ve eylemleri anlama yeteneğine sahiptir. Ayrıca üzerinde çalıştığınız veya üzerinde çalıştığınız görsele göre benzer görseller önerme özelliği de vardır.

Bing AI Image hizmeti ücretsiz olarak kullanılabilir ancak dakika ve ay başına istek sayısı gibi belirli sınırlamalara tabidir. Ücretsiz sürümün kullanım sınırlarına sahip olduğunu unutmamak önemlidir. En düşük fiyat yükseltmesi 1000 görüntü için ayda 25 ABD dolarıdır.

5. Youper AI

Yapay zeka teknolojisinden yararlanan Youper, bireylerin duygusal durumlarını yönetmelerine yardımcı olmak için bir konuşma aracısı aracılığıyla iletilen bilişsel-davranışçı terapi (CBT) stratejilerini kullanarak zihinsel sağlık konusunda bir müttefik olarak hizmet ediyor. Ruh hali dalgalanmalarını takip etme yeteneği, rehberli meditasyon egzersizleri ve uygulama içindeki kullanıcı etkileşimlerine dayalı özelleştirilmiş geri bildirim gibi bir dizi özellik sunar.

Youper uygulamasını indirmek ve kullanmak ücretsizdir, ancak iPhone için birçok ücretsiz AI uygulamasında olduğu gibi, temel bir özellik paketi vardır ve yükseltme yoluyla daha fazlasının kilidi açılabilir. Yeni kullanıcılara yönelik mevcut teklif, sizi haftada 4$ gibi düşük bir ücretle katılmaya davet ediyor.

6. Replika AI

Replika AI, kullanıcıları anlamlı sohbetlere dahil etmek ve arkadaşlık sağlamak için tasarlanmış, yapay zekayla desteklenen bir sohbet robotu arkadaşıdır. Luka, Inc. tarafından oluşturulan uygulama Kasım 2017’de piyasaya sürüldü ve o zamandan beri önemli bir kullanıcı tabanı kazandı. “Replika”, kullanıcı tarafından yanıtlanan bir dizi soru aracılığıyla eğitilir ve her bireye özel, kişiselleştirilmiş bir yapay zeka arkadaşı yaratılır. Kullanıcılara gerçek bir insanla konuşuyormuş gibi hissettiren insan benzeri etkileşimi nedeniyle özellikle övgüyle karşılandı.

Etkileşimli konuşmalar yoluyla kullanıcı katılımını teşvik etmeyi amaçlayan çok sayıda özellikle donatılmış olan Replika AI, günlük sağlık kontrolleri gerçekleştirebilir, danışmanlık sunabilir ve rol yapma diyaloglarına katılabilir. Bu chatbot aynı zamanda insan ve makine etkileşimleri arasındaki çizgiyi bulanıklaştırdığı için etik kaygıları da tetikliyor. Replika AI’nın temel sürümüne, konuşma konuları, etkinlikler ve avatar özelleştirmelerinde sınırlamalar olsa da ücretsiz olarak erişilebilir. Ücretli bir sürüme yükseltme, oluşturduğunuz avatarlarla sözlü olarak etkileşim kurma seçeneği de dahil olmak üzere bu olanakları genişletir.

7. Otter AI

Otter AI, sözlü iletişimleri metin biçimine dönüştürmek için oluşturuldu. Otter, sürekli olarak toplantılara, röportajlara veya akademik sunumlara katılan profesyoneller için hayati bir araçtır; not alma endişesi olmadan konuşmaya odaklanmalarını sağlar. Otter, konuşulan kelimeleri doğru bir şekilde yakalamak ve bunları aranabilir ve değiştirilebilir metne dönüştürmek için yapay zekayı kullanıyor.

Platform, gerçek zamanlı transkripsiyon, konuşmacı tanımlama, anahtar kelime özeti ve transkriptleri başkalarıyla paylaşma yeteneği gibi bir dizi özellik sunar. Buna ek olarak, kullanıcıların sesi doğrudan uygulamaya aktarmasına veya kaydetmesine de olanak tanıyarak esneklik ve rahatlık sağlar. Otter AI, Otter Basic adında ayda 600 dakikalık transkripsiyon içeren ücretsiz bir sürüm sunuyor, ancak premium özellikler ücretli planlara ayrılmıştır.

8.Elsa

Elsa veya İngilizce Konuşma Asistanı, yapay zekayla desteklenen, dil öğrenmeyi amaçlayan bir platformdur. Amacı, anadili İngilizce olmayan kişilere İngilizce telaffuzlarını geliştirmeleri ve aksanlarını azaltmaları konusunda rehberlik etmektir. ELSA, kullanıcıların kelimeleri ve cümleleri nasıl telaffuz ettiğini anlamak için gelişmiş konuşma tanıma mekanizmalarından yararlanır ve ardından ilerleme için anında geri bildirim ve öneriler sunar.

ELSA, 1600’den fazla İngilizce kelime ve popüler ifadeyi kapsayan kapsamlı bir kursa, kullanıcının öğrenme hızına uyacak şekilde özelleştirilmiş derslere ve öğrenme sürecinin ayrıntılı takibine sahiptir. Uygulama, sınırlı ders erişimi ve özelliklere sahip ücretsiz bir sürüm sunmaktadır. Ancak tüm derslere ve gelişmiş özelliklere tam erişim için ücretli sürüme yükseltme yapılması gerekmektedir.

9. Google Asistanı

Google Asistan’ı çoğu androidde ve ev otomasyon sistemlerinde bulumur, ancak uygulama aynı zamanda iOS’a da var. Görevleri yerine getirerek (ışığı açmak gibi) veya yanıtları internette arayarak hayatı kolaylaştırmak için kullanabilirsiniz.

Sesle etkinleştirilen komutlar, aramalar ve cihaz kontrolü gibi çok sayıda özellik sunar. Hatırlatıcı ayarlamaktan, Google Haritalar’da gezinmeye, müzik çalmaya, arama yapmaya ve mesaj göndermeye kadar her şeyi eller serbest olarak yapmanızı sağlar. Kullanımı ücretsiz olmasına rağmen potansiyelinden tam olarak yararlanmak için Google’ın Akıllı ev sistemi Nest’e ödeme yapmanız gerekir.

 

10. Rizz AI

Rizz, kullanıcılar ve cihazları arasında daha doğal bir etkileşimi kolaylaştırmak için yapay zekayı kullanan bir uygulamadır. Doğal dili kavramak, kullanıcıların talimat verme, soru sorma ve ihtiyaç duydukları bilgileri alma sürecini basitleştirmek için tasarlanmıştır. Hem iOS hem de Android’de mevcut olması, çeşitli bir kullanıcı tabanına hitap etmektedir.

Özelliklere gelince, Rizz yalnızca sesli komutlardan çok daha fazlasını sunuyor. Kullanıcı etkileşimlerinden öğrenmek üzere tasarlandı ve böylece zaman içinde giderek daha fazla kişiselleştirilmiş yanıtlar sunarak ne söyleyeceğini bilemeyen iPhone kullanıcıları için ideal bir yapay zeka uygulaması haline geliyor. Rizz ücretsiz olsa da, uygulamayı kullanırken olası uygulama içi satın alma işlemlerine dikkat edin.

iPhone ve iPad için çok sayıda AI Uygulaması ile Hangisi Size Uygun?

Yapay zeka uygulamaları çoğu platformda yaygın olarak kullanılabilir hale geliyor ve her ay iOS için yeni Yapayzeka uygulamaları çıkıyor. Kullanıcılara dil öğreniminden zihinsel sağlık desteğine, oyunlardan sanal arkadaşlara kadar çeşitli deneyimler sunuyorlar. Bu uygulamalar, birçoğunun kullanımı ücretsiz olan ancak aynı zamanda günümüzde mevcut çoğu yazılımda olduğu gibi gelişmiş özellikler için premium sürümler de sunan çok çeşitli işlevleri kapsar. 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir